+48605836439

DLACZEGO? – do wszystkiego.
Jeśli Twoje DLACZEGO jest dostatecznie duże, to JAK jest bardzo proste.
Znacie taką sytuację z życia? Ktoś prosi Was o zrobienie czegoś jakiegoś zadania, nie do końca wiecie o co chodzi ale zgadzacie się. Albo w pracy – wykonujecie pewnien ciąg zadań. Niby proste , czasem banalne. Robicie. A może zaczynacie nowy projekt, część zadań przypada wam, robicie. Za każdym razem po fali „entuzjazmu” przychodzi zwątpienie, nuda, paraliż, niechęć a nawet wypalenie. Czemu spada motywacja?
No właśnie dlatego, że bardzo często nie wiemy dlaczego coś robimy. Albo nikt nam nie wytłumaczył albo my sami nie zadaliśmy sobie trudu by zadać sobie to pytanie.
JAKIE JEST TWOJE DLACZEGO? stosujmy absolutnie do wszystkiego.
Jeśli wiemy PO CO? coś robimy nasza motywacja będzie zawsze duża. A w chwili słabości, gdy zacznie pikować w dół ,Twoje DLACZEGO? pozwoli Ci wskoczyć na właściwy tor.
Nasze dlaczego jest INSPIRACJĄ dla nas samych i innych ludzi. A jest różnica między tym , że ktoś Cie zainspirował a ktoś przekonał. Pod wpływem inspiracji możemy góry przenosić, to impuls do działania!
Idealnym przykładem jest tu firma Apple – w pierwszym roku działalności, sprzedając tylko jeden produkt, zarobiła milion dolarów, w drugim roku 10 milionów. Po 6 latach warta była miliard dolarów.
Jobs i Wozniak zrobili totalną rozpierduchę w świecie i na rynku komputerów nie dlatego ,że wiedzieli jak zbudować szybko rozwijającą się firmę, nawet nie dlatego, że potrafili inaczej spojrzeć na komputer.
Apple inspiruje. Appel zaczyna od DLACZEGO?
A takich jest więcej : Bracia Wright, Harley-Davidson, Disney i Soutwest Airlines. JF Kennedy i Reagan.
Polecam Wam poszperanie po internecie, na YT jest wiele inspirujących wystąpień Jobsa czy JFK.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress