+48605836439

NASZE WARTOŚCI – KOCHANIE SIEBIE

A teraz …

gdybym zapytała Cię dzisiaj: Jakie wartości wyznajesz w swoim życiu? To jaka byłby Twoja odpowiedź?

To bardzo łatwe i bardzo trudne pytanie. 

Na co dzień nie zastanawiamy się nad tym, a szkoda. 

Bo wartości, które wyznajemy to nasze największe motywatory.

Każdy człowiek, idąc przez życie, kieruje się pewnymi zasadami. Nieważne, czy postę­puje dobrze, czy źle, zawsze ma ściśle określony cel i zasady, które wyznaje i których stara się przestrzegać mimo wszystko.

📍Warto się zastanowić co jest dla mnie ważne w życiu, czym się kieruje, co mnie napędza a co powstrzymuje do działania.

Wartości tak mocno są w nas zakorzenione, że dla nich możemy nawet zabić, zmienić się , stanąć do boju w słusznej sprawie.

📍A czy kochacie samego siebie? To bardzo ważna wartość, o której zapominamy, bo od niej wszystko się zaczyna.

Pod koniec życia, w wieku 93 lat Ch. Chaplin napisał piękne słowa, zacytuje tu :

Kiedy naprawdę zacząłem kochać samego siebie, zrozumiałem, że zawsze i wszędzie jestem we właściwym momencie i we właściwym miejscu. Od tamtej pory mogłem być spokojny. Dziś wiem, że to się nazywa… Poczuciem własnej wartości.

Kiedy naprawdę zacząłem kochać samego siebie, uświadomiłem sobie, że ból i cierpienie są tylko ostrzeżeniem dla mnie, bym nie żył wbrew własnej prawdzie. Dziś wiem, że to się nazywa… Autentyczność.

Kiedy naprawdę zacząłem kochać samego siebie, przestałem tęsknić za innym życiem i mogłem dostrzec, że wszystko wokół mnie to zaproszenie do rozwoju. Dziś wiem, że to się nazywa… Dojrzałość.

Kiedy naprawdę zacząłem kochać samego siebie, uwolniłem się od tego wszystkiego, co nie było dla mnie dobre. Od potraw, ludzi, przedmiotów, sytuacji i od wszystkiego, co wciąż odciągało mnie ode mnie samego. Na początku nazywałem to „zdrowym egoizmem”. Ale dziś wiem, że to… Miłość do samego siebie.

Kiedy naprawdę zacząłem kochać samego siebie, zrozumiałem, że narzucając innym moje pragnienia mogę ich urazić, tym bardziej jeśli wiem, że nie nadszedł odpowiedni czas, że ta osoba nie jest na to gotowa, nawet jeśli tą osobą byłem ja sam. Dziś wiem, że to się nazywa… Szacunek.

Kiedy naprawdę zacząłem kochać samego siebie, przestałem tracić czas i tworzyć wielkie plany na przyszłość. Dziś robię tylko to, co sprawia mi radość i przyjemność, co kocham i co sprawia, że moje serce się uśmiecha. I robię to na mój sposób i we własnym tempie. Dziś wiem, że to się nazywa… Prostota.  

Kiedy naprawdę zacząłem kochać samego siebie, przestałem chcieć mieć zawsze rację. Dzięki temu rzadziej się myliłem. Dziś wiem, że to się nazywa… Pokora.  

Kiedy naprawdę zacząłem kochać samego siebie, przestałem żyć przeszłością i zamartwiać się o przyszłość. 

Teraz żyję chwilą, w której dzieje się WSZYSTKO. 

Żyję więc teraz każdym dniem i nazywam to… Spełnieniem.  Kiedy naprawdę zacząłem kochać samego siebie, uświadomiłem sobie, że mój umysł może działać przeciwko mnie. 

Kiedy jednak działa razem z sercem zyskuję ważnego sojusznika. Dziś nazywam to… Życiem!  

N~ Charles Chaplin

 

Poniedziałkowy Zastrzyk Motywacji – dołącz do grupy na FB

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress